O nás

KDO JSME?

Poznej nás, co stojíme za degustačním deníkem a přečti si náš příběh.

MATĚJ

Tvůrčí článek, pisálek, motor a pivní degustátor. 

Tvůrce duše projektu, autor a spoluautor textů …

JIRKA

Grafik, dříč a počítačový guru. 

Tvůrce tváře projektu, kreativec …

VENDY

Fotografka, kreativec a marketingově tvůrčí.

Fotografie s duší a nejšikovnější stvoření.

KAROLÍNA

Baristka, kávový vědátor a vycházející kávová hvězda.

Autorka a spoluautorka textů, distribuce …

DÁLE SPOLUPRACOVALI:

Jan Gruml alias Slakinglizard, Katarína BelejováLukáš Provazník alias Elf,
Adam Klouda alias Klam a další.
Děkujeme!

Líbí se ti naše práce a rád/a by ses s námi na ní podílel/a?

VÝVOJ DENÍKŮ

0
LITRŮ MATÉ

Jirka jezdí na maté, tak jako auto na benzín a i když jezdí “jenom” za dva litry na den, tak za rok se vám ta spotřeba naskládá.

0
DRUHŮ PIV

Ochutnat tolik druhů není jen tak, je tomu však opravdu tak. Zhruba tolik druhů piv jsme otestovali v průběhu vývoje deníku pro pivo a v rámci práce na počítači v pivnicích.

0
ŠÁLKŮ KÁVY

Víc než 10kg zrnkové kávy za rok. Zní to jako tekutý infarkt. Pravda, není to spotřeba na osobu, ale stejně … #skofeinemopatrne

0
ČOKOLÁD

Zhruba tolik čokolád vzalo za své během úprav fotek a tvorby marketingu.
Ach ten sladký cukr …

NÁŠ PŘÍBĚH

Za každým nápadem je to, že člověku něco chybí, nebo že by něco udělal líp než je. 

S naším projektem CHCUpivo tvoříme pivní degustace a každá degustace je o poznání a hodnocení. Chtěli jsme našim hostům poskytnout hodnotící archy k pivům, aby si mohli poznamenat vše potřebné a odnesli si památku. Odnést si pár usmolených papírů…to nemá to kouzlo.
Chtěli jsme našim archům dát štábní kulturu a tak jsme vymysleli degustační deník. Když jsme ho tak zpracovávali a vymýšleli, napadlo nás: “Proč to děláme jen pro sebe? Proč by měli jen naši hosté mít možnost si zaznamenat svůj zážitek?” A nápad byl kompletní! Degustační deník půjde do světa, řekli jsme si. Psalo se 8. února 2018

Nápad bychom měli, chceme vytvořit deník! Ale co po něm vlastně chceme?

Jak budou vypadat zápisy? Jak budou strukturované, aby měly logiku a aby je pochopil každý? Kolik místa je potřeba na zápis takového piva? 

Cesta to byla dlouhá, přátelé. Desítky a stovky popsaných papírů, zkušebních verzí, schůzek s grafikem, konzultací, zkoušení … a tak dále, a tak dále. 

Přišli jsme na to, že abychom se přiblížili pivařům všech kategorií, musíme napsat úvod do degustování. Něco, od čeho se odpíchne i laik a co si pokročilý rád připomene. Něco stručného a přitom do textu zachytit všechny zásadní informace. A to bylo ještě těžší, než stvořit zápis. Tolik slovíčkaření, to jsi nezažil/a.

Jako velký zlom bych rád označil náš nápad na výklopnou RYCHLOU NÁPOVĚDU se základními aromatickými tóny pro inspiraci a další důležitou nápovědou.

Hodiny vývoje a studia můžeme počítat ve stovkách, nakonec se ale povedlo!

12. června 2018 – to byl ten den, kdy u nás zastavila dodávka a složila nám paletu hotových degustačních deníků. Do druhého patra se pronesly, ale stálo to za to – jde se do světa!Naším cílem byly ochutnávkové pivnice, pivotéky a pochopitelně naše degustace.

Jak jsme postupně zaplavovali trh, setkávali jsme se s větší a větší kladnou zpětnou vazbou. Přátelé, to je motor a hnací síla, flow neskutečná!


Na křestu našeho deníku jsme se o tom přesvědčili ještě víc, a o tom to přece je. Dekujeme!

Žádný klenot z nebe nespadl a jako autoři jsme museli být pochopitelně nejkritičtější.
Přišli jsme na pár much a věcí, které se daly udělat a napsat líp, chtěli jsme do nové verze přidat něco nového a vůbec – chtěli jsme se posunout zase o kus dál!

Ze zpětné vazby bylo jasné, že potřebujeme dvě verze – jednu podrobnou, vychytanou, větší … ale také druhou, jednoduchou, kapesní, rychlou, cestovní.

Vznikl tak koncept deníků jak je znáš dnes. K tomu jsme přidali pár nových vychytávek, jako je – vyšší odolnost proti mokrému stolu, nápověda fungující jako záložka, úkolníček na nová piva, intuitivní řešení a další spousta maličkostí, které tvoří funkční celek.

Bylo taky jasné, že nezůstaneme jen u piva, to by přece byla škoda! Začali jsme tvořit deník na kávu, deník na víno a další spoustu doplňkových věcí, které všechny ještě objevíš časem – v rukávu toho máme vážně hodně.

Jesli byl prvotní vývoj těžký, tak to není nic v porovnání s naším upgradem! Tolik času, co jsme na něm strávili…za každou čárečkou a maličkostí. Jen mraky na obálce jsme malovali asi 200x, než jsme vybrali finální verzi. Začali jsme zhruba v červenci 2018 a do tisku jsme šli v únoru 2019. Chtěli jsme sice stihnout Vánoce, nepřály nám však podmínky tiskáren ani čas, a tak jsme mohli naše deníky ještě pořádně vyšperkovat!

Deník je dítě celého našeho týmu!

Nové deníky jsou na světě! Ave pivo, ave káva – světe těš se, brzy bude i deník pro víno a všechny verze i v angličtině. 

Děkujeme všem, co se podíleli na vývoji – ať už přímo, nepřímo, nebo jen jako opora v těžkých a dlouhých chvílích.
Nezapomeneme a máme Vás všechny rádi!

Jak se ti naše deníky líbí? Napiš nám! 🙂 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *